Pacientams

Keičiasi psichikos sveikatos centro
telefono numeris: +370 315 77001
Poliklinikos darbo laikas

Poliklinika dirba kiekvieną darbo dieną nuo 7.00 iki 20.00, šeštadieniais nuo 9.00 iki 14.00 val.

Šeštadieniais poliklinikoje nuo 9.00 iki 14.00 val. dirba

  • vaikų ligų gydytojas
  • vidaus ligų arba šeimos gydytojas
  • gydytojas odontologas

Po poliklinikos darbo valandų, nedarbo ir švenčių dienomis būtinoji pagalba pacientams teikiama Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje.

Gydytojo iškvietimas į namus tvarka

Gydytojų iškvietimai į namus registruojami:

  • Pas vaikų gydytojus

darbo dienomis nuo 7.30 iki 12.00 220 kabinete, tel. (8 315) 36 603, 39 886, mob. tel. 8 698 27 348.

  • Pas suaugusiųjų gydytojus

darbo dienomis nuo 7.00 iki 12.00 220 kabinete, tel. (8 315) 36 603, 39 886, mob. tel. 8 698 27 348.

REGISTRUOJANTIS PAS GYDYTOJĄ REIKIA PATEIKTI
asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

NUKREIPIMAI PAS ANTRINIO IR TRETINIO LYGIO SPECIALISTUS
Pas antrinio ir tretinio lygio specialistus pacientai nukreipiami pirminės sveikatos priežiūros gydytojų siuntimais

Būtinoji pagalba

Būtinoji pagalba teikiama visiems piliečiams, kurie kreipiasi į VšĮ Alytaus polikliniką, būtinosios pagalbos kabinete Nr. 118 - suaugusiems, kabinete Nr. 250 - vaikams.  Su būtinosios pagalbos teikimo tvarka galima susipažinti sekretoriate, pas padalinių vadovus.

Kaip pasiruošti tyrimams

KAIP PASIRUOŠTI KRAUJO TYRIMUI

Bendri principai, taikomi pacientams prieš priduodant kraujo mėginius yra šie:

  • Nevalgyti, nevartoti alkoholio, bananų, arbatos, kavos, kofeino, šokolado, tabako 8-12 val. prieš kraujo pridavimą tyrimui,
  • Nebadauti ilgiau nei 24 val.,
  • Vengti psichologinio streso,
  • Vengti fizinio krūvio (nesportuoti).

Pacientams, kuriems būtina atlikti specialius tyrimus, rekomenduojama laikytis specialių reikalavimų:

  • Minimalus nevalgymo laikas iki bendro kraujo tyrimo pridavimo yra 3 val.
  • Kalcitonino tyrimui – 12 val. per (naktį).
  • C reaktyviam baltymui – 12 val.
  • Geležies kiekio kraujyje nustatymui rekomenduojama 2 savaites nevartoti geležies preparatų.
  • Gliukozės tyrimui rekomenduojama nevalgyti 12 val. (per naktį), vengti saldžių ir riebių maisto produktų, nevartoti alkoholio ir vaistų, darančių įtaką gliukozės kiekio kraujyje kitimui, tokių kaip: kortikosteroidai, tiroksinas, fenitoinas ir oraliniai kontraceptikai.
  • Gliukozės tolerancijos tyrimui rekomenduojama laikytis dietos: 3 dienas prieš tyrimą nevalgyti gausiai saldžių ir riebių maisto produktų, nevartoti alkoholio ir vaistų, tokių kaip kortikosteroidai, tiroksinas, fenitoinas ir oraliniai kontraceptikai, 8-10 val. prieš tyrimą (per naktį) nevalgyti.
  • Kepenų fermentų tyrimui – nevalgyti 12 val.
  • Bilirubino kiekio kraujyje nustatymui – minimalus nevalgymo laikas iki tyrimo bent 4 val.
  • Kalcio kiekio nustatymui – 8-12 val. prieš tyrimą vengti papildų su kalciu.
  • Magnio kiekio nustatymui – 3 dienas prieš tyrimą vengti vaistų, mažinančių rūgštingumą, šlapimą išsiskirti skatinančių diuretikų su magniu.
  • Prieš atliekant cholesterolio ir jo frakcijų, triglicerolių tyrimus, nevalgyti 8-12 val., vengti riebaus maisto.
  • 48 val. prieš tyrimą vengti: vitamino C daugiau kaip 250 mg per dieną (iš visų šaltinių, tarp jų maisto, vitaminų, papildų), raudonos mėsos (jautienos, ėrienos), apdorotos mėsos ir kepenų, žalių vaisių ir daržovių (ypač melionų, ropių ir ridikų).
  • 48 val. prieš prostatos specifinį antigeno (PSA) tyrimą susilaikyti nuo seksualinio aktyvumo.
  • Kraujo tyrimai gali būti iškreipti, jei pacientui buvo atliktos diagnostinės procedūros (radiologiniai tyrimai, ypač su kontrastu, veloergometrija, funkcinius kvėpavimo tyrimai). Dėl šios priežasties tokio pobūdžio tyrimus rekomenduojama atlikti po kraujo ėmimo procedūros (įvairios procedūros daro įtaką tyrimų rezultatams).
  • Vartojami medikamentai taip pat gali turėti įtakos tyrimų rezultatams, dėlto būtina susipažinti su informaciniu vartojamo vaisto aprašymo lapeliu bei pasitarti su Jus gydančiu gydytoju dėl galimos vartojamo vaisto įtakos tyrimo rezultatams.

KAIP PASIRUOŠTI BENDRAJAM ŠLAPIMO TYRIMUI

Mažiems vaikams šlapimo ėminį gali padėti surinkti juos prižiūrintys suaugusieji. Vyresni vaikai (jiems paaiškinus) šlapimo ėminį gali surinkti patys.

  • Tyrimui geriausiai tinka rytinis šlapimas. Prieš surenkant šlapimą, švariu vandeniu būtina apsiplauti išorinius lytinius organus (nenaudoti muilo ir kt. ploviklių).
  • Menstruacijų laikotarpiu ir 2-3 dienas po jų, šlapimo tyrimo atlikti nerekomenduojama arba reikia naudoti tamponus, kad apsisaugotumėte nuo kraujo patekimo į šlapimą.
  • Tyrimui pristatyti šlapimo indelyje surinktą „vidurinę porciją“ šlapimo, t.y. pirmąją čiurkšlę nuleisti į tualetą, vidurinę – į indelį (20-50 ml) ir baigti šlapintis į tualetą. Indelį nusipirkti vaistinėje.
  • Indelį sandariai uždaryti, užklijuoti lipduką, kurį davė gydytojas paskirdamas tyrimą ir kiek galima greičiau pristatyti į laboratoriją.
  • Naujagimių ir kūdikių šlapimas renkamas naudojant specialius maišelius (minimalus šlapimo kiekis tyrimui – 10 ml). Surinkimo maišelis turėtų būti laikomas pritvirtintas ne ilgiau kaip valandą, nes vėliau labai padidėja ėminio užteršimo tikimybė.

KAIP SURINKTI ŠLAPIMĄ MIKROBIOLOGINIAM TYRIMUI (PASĖLIUI)

Vyresniems vaikams, galintiems kontroliuoti šlapinimąsi, tinkamas „vidurinės srovės“ šlapimas. Naujagimiams ir kūdikiams tiktų šlapimas, „pagaunant“ vidurinę šlapimo srovę į šlapimo indelį.

  • Pageidautina prieš renkant šlapimą nesišlapinti 4 – 6 val. ir mažiausiai 48 val. nevartoti antimikrobinių preparatų.
  • Tyrimui geriausiai tinka rytinis šlapimas. Prieš surenkant šlapimą švariu vandeniu būtina gerai apsiplauti išorinius lytinius organus (nenaudoti muilo ir kitų ploviklių).
  • Į šlapimo indelį surinkti šlapimo „vidurinę porciją“, t.y. pirmąją čiurkšlę nuleisti į tualetą, vidurinę – į indelį (20-30 ml) ir baigti šlapintis į tualetą. Indelis būtinai turi būti sterilus, įpakuotas celofaninėje pakuotėje, jį reikia įsigyti vaistinėje.
  • Indelį sandariai uždaryti, laikyti šaltai ir kuo greičiau pristatyti į laboratoriją.

KAIP SURINKTI IŠMATAS

Bent 24 val. prieš tyrimą nepatartina naudoti klizmų, rektalinių žvakučių, laisvinamųjų preparatų.

Išmatų surinkimas naujagimiams ir kūdikiams, naudojantiems sauskelnes

  • Jeigu kūdikis viduriuoja, į sauskelnes įtiesiama nepralaidžios medžiagos, kad turinys nesusigertų į sauskelnes.
  • Išmatos paimamos su talpyklos semtuvėliu iš kelių vietų (apie 2 g – riešuto dydžio, jeigu skystos – 5 ml) ir įdedamos į išmatų indelį, jį reikia įsigyti vaistinėje.
  • Išmatos imamos toje vietoje, kur gausu gleivių, kraujo ar kitų priemaišų.

Išmatų surinkimas vyresniems vaikams

  • Ant tualetinio puoduko ar klozeto užtiesiama švari polietileno plėvelė taip, kad vaikas galėtų netrukdomai pasituštinti. Tokiu būdu galima laisvai nuo plėvelės paimti ėminį. Jeigu tyrimui skirta medžiaga įkrenta į klozetą, tyrimui ji netinkama.
  • Ėminio surinkimui galima naudoti basoną. Pasituštinus išmatos imamos iš kelių skirtingų vietų, ypač jeigu yra gleivių, kraujo, kitų neįprastų išskyrų. Tyrimui reikia paimti apie 2 g kietų, ar 5 ml skystų išmatų.
  • Sandariai uždarytas indelis, ant jo užrašius tiriamojo vardą, pavardę, pristatomas tyrėjams kiek galima greičiau.
  • SVARBU! Norint nustatyti pirmuonių vegetatyvines formas, Clostridium difficile GDH ir toksinus, išmatas tyrėjams reikia pristatyti nedelsiant. Kitiems išmatų tyrimams – ne vėliau kaip 1-2 val. po pasituštinimo (laikant ėminį kambario temperatūroje).
VŠĮ Alytaus poliklinikos vidaus tvarkos taisyklės

Taip pat su VšĮ Alytaus poliklinikos vidaus tvarkos taisyklėmis galima susipažinti registratūros informacijoje, sekretoriate, pas padalinių vadovus.

VšĮ ALYTAUS POLIKLINIKOS VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS 2024 M.

Skundai ir pasiūlymai
Piliečiai skundus ir pasiūlymus gali reikšti žodžiu ar raštu padalinių vadovams (skyrių vedėjoms, vyresniosioms slaugytojoms) ir administracijai. 
Asmens sveikatos istorija

Asmens sveikatos istorija (AMBULATORINE KORTELĖ F 025/a) yra gydymo įstaigos privalomas dokumentas, kuris pildomas bei saugomas nustatyta tvarka.

Paslaugų laukimo eilė

Vadovaudamiesi Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu „Dėl asmenų registravimo į asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eiles ir šių eilių stebėsenos tvarkos aprašo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eilių stebėsenos ataskaitų formų patvirtinimo“ 2014 m. spalio 28 d. Nr. 1K-287, pateikiame:

NAUJOJI G. 48, 2024-12

DAUGŲ G. 5 A, 2024-12

LELIJŲ G. 44, 2024-12

Skundų pateikimo tvarka valstybinei akreditavimo tarnybai prie sveikatos apsaugos ministerijos

Kreipiantis į Akreditavimo tarnybą, reikalinga laikytis nustatytos skundų pateikimo tvarkos – skunde turi būti nurodytas adresatas (Akreditavimo tarnybos adresas: A. Juozapavičiaus g. 9, 09311, Vilnius; el.p.: vaspvt.gov.lt) paciento vardas ir pavardė, adresas (faktinė gyvenamoji vieta), skundo esmė – pažeistos paciento teisės ar teisėti interesai, suteiktos arba nesuteiktos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, nurodant asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir, jei žinoma, kurių asmens sveikatos priežiūros specialistų veiksmai skundžiami, taip, pat, kuo tikslesnis asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo laikotarpis, kitos aplinkybės, pažymėta skundo surašymo data, skundas turi būti pasirašytas (asmens parašu, o skundą teikiant elektroniniu paštu - elektroniniu parašu). Prie skundo turi būti pridėta asmens sveikatos priežiūros įstaigos atsakymo į skundą kopija (jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaiga nepateikė atsakymo per teisės aktų nustatytą laikotarpį – pateikiama skundo, adresuoto asmens sveikatos priežiūros įstaigai, kopija). Pasirašant skundą elektroniniu parašu neprivaloma asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopijos tvirtinti teisės aktų nustatyta tvarka. Informaciją, kaip dokumentą galima pasirašyti elektroniniu parašu, galima rasti interneto svetainėje www.dokobit.lt ir kituose elektroninių dokumentų pasirašymo portaluose.

Jei pacientas miręs, skundą teikiantis asmuo turi pateikti paciento mirties liudijimą, atstovo asmens tapatybę (pasą arba asmens tapatybės kortelęs) ir atstovavimą patvirtinančius dokumentus. Jeigu skundas siunčiamas paštu ar per kurjerį, prie skundo turi būti pridėtos paciento mirties liudijimo ar atstovo asmens tapatybę bei atstovavimą patvirtinančių dokumentų kopijos, patvirtintos įstatymų nustatyta tvarką (notaro, seniūno, atstovaujančio advokato ar kt.).

Teisę gauti informaciją po paciento mirties turi įpėdiniai pagal testamentą ir pagal įstatymą, sutuoktinis (partneris), tėvai, vaikai, todėl kaip atstovavimą patvirtinantį dokumentą reikėtų pateikti įpėdinio statusą patvirtinantį dokumentą – notaro išduotą paveldėjimo teisės liudijimą arba sutuoktiniui – santuokos liudijimą, tėvams arba vaikams – gimimo liudijimą, jei keitėsi pavardė, taip pat ir santuokos liudijimą.

Akreditavimo tarnybą, nustačiusi skundų pateikimo trūkumus, pacientus (jų atstovus) raštu informuoja apie šių trūkumų pašalinimo būdus, suteikiant 30 kalendorinių dienų trūkumų pašalinimo terminą. Tuo atveju, kai į Akreditavimo tarnybą kreipiamasi nesilaikant privalomos skundų pateikimo tvarkos (pirmiausia su skundu nesikreipiama į asmens sveikatos priežiūros įstaigą), paciento (jo atstovo) skundas paliekamas nenagrinėtu. Apie tai raštu pranešama pacientui (jo atstovui), nurodant Akreditavimo tarnybos sprendimo apskundimo tvarką. tačiau tai nereiškia, kad pacientas netenka teisės skųstis dėl galimai nekokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų – šiuo atveju pacientui pasiūloma pirmiausia kreiptis su skundu į tą asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje buvo teikiamos paslaugos, sulaukti šios įstaigos atsakymo ir, jeigu atsakymas paciento netenkina, nustatyta tvarka jį apskųsti Akreditavimo tarnybai.